Přílet do Keni

21.10.2021

Vítám vás u prvního povídání o soutěži Safari Rally, která se jede v Africké Keni, start naší posádky Lain Dobson a Drew Sturrock. byl ohrožen strašákem zvaným CORONA. Pořadatelé nám připravili nejednu probdělou noc, protože pár dní po odeslání aut, ohlasíli zrušení velké soutěže, a naše auta už byla v Saudské Arábii. Co ted? Nebyli jsme jediní, kteří byli v této situaci, proto pořadatelé vymysleli Mini Safari, kterého se účastníme, a vnímáme ho jako testování na ,,velké¨SAFARI, které se pojede dle posledních informací v únoru. 


Je čtvrtek odpoledne, a my nasedáme do letadla směr Kena, 3/4 roku připrav, a cíl, naší práce na obzoru. Je to zvlástí pocit a nepřestane mě udivovat, jak moc navykový je. Vyzkoušel jsem si závody ze všech možných pozic, za volantem, za notama jako manager, jako mechanik, ale největší adrenalin prostě je, když postavíš auto do posledního šroubku, vymýšlíš, co udělat jinak, líp, snáž a pak čekáš, jaký to bude. 

Mám okolo sebe skvělý team, bez kterého by nic z toho co ted dokážeme udělat a vymyslet, prostě nebylo. Ochota pracovat a ještě svojí práci milovat je v téhle době zázrak a obrovké štěstí. 

Let proběhl v klidu a pohodě.

Po příletu jsme taxíkem vyrazili, na lokaci, kde jsme měli zařízené ubytování.

Snědli svačinu a vydali se vybalovat kontejner.

Místní udělali většinu práce za nás, bohužel neměli zdvižku, takže všechny bedny vyskládávali postupně. Což by nevadilo, kdyby nepřeházeli věci tak, že nic nebylo tam kde má být. Každopádně jsme byli rádi, že se s tím nemusíme tahat, takže jsme si nějak poradili, a nakonec vše našli. Hurááá.

Pak jsme se pustili do práce na autě.

Nejdříve jsme namontovali škrabáky, které jsme ještě doupravovali, podle kol, které přišly na poslední chvíli, a jen se naložili do kontejneru.

Odvzdušnili jsme brzdy a vyměnili vodní pumpu, protože když jsme přišli k autu tak z ní kapal fridex. Šlo sice o pár kapek, ale nemůžeme nic riskovat. Složili jsme náhradní zadní nápravu, celé auto přetáhli a zkontrolovali.

Jako finále dlouhého dne jsme se pustili do nalepení partnerů na auto.

Dejte nám vědět, jak se vám článek líbil, a jaké informace by jste ocenili v dalším příspěvku. Tak vzhůru na testování. Držte palce.