První porucha a testování za námi !

27.10.2021

Zdravím vás po několika dnech opět u dalšího článku o našem působení v Keni. Provedu vás posledními třemi dny, řešili jsme první problémy, ale povedlo se nám alespoň trochu otestovat, a získat nové informace, díky kterým, můžeme auto opět posunout. 

Je tady velice špatné připojení, takže publikovat videa každý den, je pěkný oříšek, ale snad jsme již našli způsob jak videa posílat v dobré kvalitě do ČR na sestříhání. Takže až začne závod, každý den se budeme snažit podat vám co nejčerstvější informace. 

Pondělí pro nás bylo velice smolné, protože po cestě nám praskla hřídelka od vodní pumpy, kterou jsme neměli s sebou, a protože servisní auta jeli jinudy než my, tak jsme museli čekat skoro 4 hod, než se pro nás vrátí a přivezou náhradní vodní pumpu. Výměna trvala 15 min ale už nemělo smysl, jet na test, protože Glen s Jirkou už se vraceli, takže jsme se vydali zpátky do dílny a na hotel. 

V uterý se nám konečně povedlo dojet až na test, takže jsme využili obrovských zkušeností Glena, který nám pomohl nastavit tlumiče a trošku jsme upravili předstih na motoru. Dostali jsme cenné rady, na kterých ještě máme čas pracovat, ale počkáme na Ijena, aby jsme auto upravili podle jeho představ. 

Dnes, to je ve středu, jsme čistili interiér i exteriér auta, aby bylo vše čisté a připravené, pro našeho pilota. Snížili jsme ještě o 8 mm dorazy na obou stranách karoserie. Sladili jsme přepákování karburátoru, vše jsme přetáhli a zkontorlovali. Obuli jsme nové pneu a auto je připravené na příjezd Ijena, který by měl dorazit zítra večer. 

Děkujeme za přízeň, a těšíme se na vás u příštího článku!