Jan Vostrý
jezdec a majitel teamu

Rady a tipy - rally, drift, racing. Stavba a renovace ŠKODA 130RS


Pro úplné zobrazení všech rad a tipů je nutné být přihlášen. Každé pondělí ZDE naleznete novou radu, která vychází z naší dlouholeté zkušenosti při stavbě závodních vozů Škoda, BMW, Citroen a Lancie. Všechny zde uváděné výrobky jsme osobně testovali.


Nová výroba karosářských dílů pro vozy škoda

Dlouhou dobu jsme sháněli kvalitní výrobu originálních ramen na škodu 130RS. Bohužel vše bylo vždy vyráběno náhradní levnější metodou na úkor váhy nebo kvality. Nezbylo nám nic jiného, než se do těchto ramen (výroby) pustit. 

Specifikace:


"Dělítka" na škoda 130RS 7", 8", 8.5", 9" ze speciální slitiny DIN 226, AL, Si9, Cu3. Odlehčená o vnitřní "blány" a v provedení gold.

Montáž 130 mm.

Specifikace:

Massag, a. s. je strojírenská firma z Bílovce ve Slezsku (cca 25 km jihozápadně od Ostravy). Jedním výrobkem , kterým obohatila i závodní automobilový průmysl bylo původní lyžařské vázání na lyže Artis a Sulov. Zde se jedná o přední napínač pera obepínající celou lyžařskou botu.

Specifikace:

Držák brzdiče Girling pro vozy Škoda 130RS byl výkovek a v originálu musel mít jinou montážní rozteč a odklon od kola než pro seriové použití.

Při renovaci je vyráběn z ušlechtilé vysokopevnostní oceli odfrézováním z plného materiálu.

Specifikace:

Hliníková lisovaná střecha na automobil Škoda 130 RS dle dobové dokumentace

AZNP Mladá Boleslav- závod Kvasiny

Specifikace:

 

Plechová nádrž do závodního auta Škoda 130 RS se zvětšeným obsahem z 32 litrů na 55 (60) litrů, novým nátrubkem a speciálním  uzávěrem nádrže v prostoru předního kufru.

Specifikace:

Šnek řízení: celková délka 125 mm, upínací průměr 16 mm, délka upínací plochy 45 mm, průměr šroubovice 22 mm, délka šroubovice 46 mm, počet zubů 6.

 

Specifikace:

 Specifikace: Kolový pevnostní šteft (svorník) M12 x 1,5, určený k uchycení disků k automobilu, délka závitu 55 mm, celková délka 100 mm, průměr tisícihranu 13,4 mm. 

|<12>|
Virtuální prohlídka stavby závodních aut
Všechna práva vyhrazena ©2012 Tym-Motorsport.cz, tvorba stránek: InGenius